W republice Czeskiej rośnie liczba młodych ludzi posiadających

Jedynie podstawowe wykształcenie ale nie chcą pracować, boją się między innymi wysokich podatków najgorzej jest w rejonie Uście nad Łabą pokazało to badanie osób z wykształceniem podstawowym.

W republice Czeskiej rośnie liczba młodych ludzi posiadających

Które zostało przygotowane i przedstawione we wtorek przez Institute for Democracy and economic analysis idea Mamy niedobór siły roboczej na rynku czeskim, więc dziwne jest to, że mamy grupy ludzi, którzy nie mogą zdobyć przyczółka na rynku pracy. Jednym z nich są osoby o niskich kwalifikacjach, to znaczy osoby z wykształceniem podstawowym lub w niepełnym wymiarze godzin. Dlatego chcieliśmy zmapować tę grupę wyjaśniła Klara kalishkova z Czech, gdzie prawie siedem procent osób ma wykształcenie podstawowe, a średnia europejska wynosi 23 procent.

W Czechach są to często osoby starsze, więc liczba osób słabo wykształconych stale spada w ostatnich latach wraz z przejściem na emeryturę, a liczba ta jest stosunkowo niewielka problem polega na tym, że sytuacja może się zmienić. Coraz więcej młodych ludzi nie chodzi do szkoły. Wśród młodych ludzi w wieku od 20 do 24 lat dziesięć procent ma wykształcenie podstawowe, podczas gdy sześć lat temu było ich tylko osiem procent. Rozumieją, że sytuacja na rynku pracy jest korzystna i że po ukończeniu szkoły mają duże szanse na znalezienie pracy.

Dlatego tendencja do zmniejszania się liczby osób z wykształceniem podstawowym może z czasem ulec odwróceniu ostrzega kaliszkowa Ale nawet gdy młodzi ludzie kończą szkołę, wielu z nich nie szuka pracy, tylko 40% z nich pracuje.

Seniorzy z kolei często mówią że nie pracują

Ponieważ ich umowa na poprzedniej pracy wygasła i nie znaleźli innych Odkryliśmy, że osoby słabo wykształcone nie mają motywacji do szukania pracy, ponieważ zdają sobie sprawę, że połowa ich potencjalnego wynagrodzenia brutto zostanie wypłacona w podatkach lub straci na świadczeniach, które otrzymali do tej pory.

Seniorzy z kolei często mówią że nie pracują

Podróży lub opieki nad dziećmi mówi kaliszkova Niższe podatki dla osób z mniejszym wykształceniem Dlatego, aby coś zmienić, konieczne jest, jak powiedziała, obniżenie stawek podatkowych dla osób z wykształceniem podstawowym, rozszerzenie dostępnej opieki nad dziećmi, ustanowienie elastycznych warunków pracy Ważne jest również, aby skupić się na powstrzymywaniu młodych ludzi przed przedwczesnym porzuceniem. Dlatego konieczne jest wymyślenie wysokiej jakości i atrakcyjnych dyscyplin w szkołach zawodowych, wymyślenie ciekawych programów edukacyjnych dodała kaliszkowa Najgorsza sytuacja miała miejsce w Usti nad Labem, gdzie około szesnaście procent młodych ludzi nie ukończyło edukacji w zeszłym roku.

W 2013 r.wskaźnik ten wynosił dziewięć procent W Czechach mamy niski odsetek absolwentów szkół podstawowych. W Pradze Eurostat wykazuje najniższy wskaźnik wyjazdów w Unii Europejskiej, zauważając, że jest to niewiarygodna liczba, a region Uście nad Labem znajduje się w pierwszej piątce najgorszych regionów powiedział Roman Matuszek z rządowej agencji integracji społecznej Drugim najsłabszym regionem w Republice Czeskiej są regiony południowych Czech i Pilzna. Wczesne wyjazdy tam sięgają siedmiu procent.

Agencja przeprowadziła badanie w regionie Uście nad Labem, koncentrując się na kwestiach wczesnego opuszczenia szkoły Za pogorszenie stanu można nawet uzyskać tytuł licencjata, mówi ekspert Według przedstawicieli National Institute of Education núv dwie trzecie młodych dorosłych studiuje na studiach podyplomowych z naszych obliczeń wynika, że wcześniejszy wyjazd jest spowodowany licencjatem państwowym pytanie brzmi, czy jest to zgodne z tym, czego oczekujemy od edukacji zawodowej powiedział Jiri Voytech z Nouveau.