Drobne lub głębokie linie, które pojawiają się wokół ust i warg, nazywane są zmarszczkami ustnymi. Zmarszczki nad górną wargą występują zwykle u osób powyżej 50 roku życia, ale w wielu przypadkach pojawiły się znacznie wcześniej, zwłaszcza w przypadkach, gdy skóra wokół ust była wystawiona na działanie słońca lub dymu tytoniowego. Za każdym razem, gdy zwijasz usta, pociągasz za papierosa lub popijasz słomkę, mięśnie wokół twoich ust kurczą się.

Czym są zmarszczki na twarzy

Zmarszczki nad górną wargą można złagodzić na wiele sposobów: chirurgiczne, miejscowe serum lub nawet środki zapobiegawcze. Główne przyczyny zmarszczek powyżej górnej wargi. Najczęstszą przyczyną zmarszczek powyżej górnej wargi jest naturalne starzenie się. Wraz z wiekiem ich skóra traci kolagen i elastyczność, co nadaje skórze jędrność, a także zdolność do regeneracji.

Konsekwencją jest zwiotczenie skóry i zmarszczek, w tym tych, które pojawiają się powyżej górnej wargi. Pomimo faktu, że nie ma sposobu, aby przywrócić elastyny, wiele zabiegów i serum przeciwko oznakom starzenia są dostępne w celu promowania uwalniania więcej kolagenu.

Inną przyczyną zmarszczek nad górną wargą jest narażenie na toksyny ze środowiska. Niszczy zarówno komórki skóry, jak i kolagen, powodując zwiotczenie skóry i niewystarczającą elastyczność skóry.

Palenie jest również przyczyną zmarszczek, ponieważ zwęża naczynia krwionośne i ogranicza spożycie składników odżywczych i tlenu do skóry. W ten sposób powstają zmarszczki palenia. I wreszcie, nosowo-wargowe linie fałdowe lub “zmarszczki śmiechu” , ale te powinny nam raczej schlebiać.

Leczenie zmarszczek wokół ust

Za pomocą niektórych wskazówek domowych możesz usunąć zmarszczki powyżej górnej wargi i sprawić, że twoje usta będą miękkie i gładkie. Złuszczanie jest uważane za jeden z najważniejszych aspektów pielęgnacji skóry i jest w stanie radykalnie zmienić swój wygląd po pewnym czasie. Ogólnie rzecz biorąc, złuszczanie skóry wokół ust pozwoli pozbyć się suchych i martwych komórek naskórka, w wyniku czego skóra będzie świeższa i młodsza. Na ustach należy użyć delikatnego peelingu oczyszczającego, dzięki niemu pionowe linie nad ustami staną się płytsze. Twoje usta zachowują wilgoć tylko wtedy, gdy pozbywają się martwych komórek.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół ust za pomocą takich ćwiczeń Na twarz? Regularnie wykonuj gimnastykę twarzy, ponieważ jest to jeden z najlepszych naturalnych sposobów na pozbycie się zmarszczek nad górną wargą.

Aby złagodzić te zmarszczki, wypróbuj następującą jogę twarzy:

  • Ale nie szczyp ich zbyt mocno lub zacisnąć zęby.
  • Umieść palec wskazujący na środku górnej wargi i delikatnie stuknij.
  • Wyobraź sobie, że próbujesz wycisnąć ołówek, który włożyłeś między usta, tuż pod palcem wskazującym, za pomocą którego stukasz górną wargę.
  • Poświęć temu ćwiczeniu na zmarszczki 1 minutę. Dzięki temu ćwiczeniu twoje usta będą pełniejsze, a jednocześnie będą super końcówką do pozbycia się zmarszczek nad górną wargą.

Codzienny krem nawilżający nadaje się do okolic ust. Innym produktem, którego powinieneś używać do stymulowania produkcji kolagenu i wypełniania zmarszczek, jest retinol. Rano użyj kremu nawilżającego z czynnikiem ochronnym SPF i peptydów, a na noc użyj kwasu glikolowego, serum z witaminą C, a następnie kremu nawilżającego, aby promować produkcję kolagenu. Naturalne Leczenie zmarszczek powyżej górnej wargi rozpoczyna się od dokładnego nawilżenia skóry.

Sekret dla młodej skóry

Aby pozbyć się głębokich zmarszczek nad górną wargą, zdecydowanie powinieneś użyć kremu przeciwzmarszczkowego. Na rynku dostępnych jest wiele kremów na zmarszczki, które gwarantują ich utrwalenie. Wybierz najwyższej jakości krem na zmarszczki, który pomoże Ci nawilżyć skórę, usunąć głębokie zmarszczki nad górną wargą, a także zapobiec ponownemu powstawaniu zmarszczek. Powinieneś postawić na krem na zmarszczki, który zawiera hydroksy kwasy.

Kremy te dbają o naturalnie występujące kwasy, które oddzielają górną warstwę martwej skóry, powodując młodzieńczy wygląd skóry wokół ust. Dzięki takim kremom Twoja skóra otrzyma niezbędne odżywienie, zmarszczki wokół ust znikną, a także zapobiegniesz ponownemu pojawieniu się zmarszczek.

Ogólnie rzecz biorąc, hydroksyacydy w połączeniu z retinolem i innymi elementami odżywczymi do pielęgnacji skóry w pozbyciu się pionowych zmarszczek nad górną wargą są najbardziej przydatne.

Do peelingów chemicznych stosuje się różnego rodzaju chemikalia, takie jak fenol lub kwas alfa-hydroksy. AHA to grupa produktów do peelingu, która obejmuje kwas glikolowy, kwasy owocowe i kwas mlekowy. Kwasy te są uważane za najłagodniejsze pod względem peelingów chemicznych. Wybierz odpowiedni peeling chemiczny, w zależności od oczekiwanego wyniku. Wypełniacze do iniekcji.

Oprócz botoksu zaleca się również wstrzykiwanie wypełniaczy w celu złagodzenia wyraźnych zmarszczek powyżej górnej wargi. Te wypełnienia są podobno najlepsze na cienkich i lekko liniach. Iniekcyjne wypełniacze nadają skórze młodzieńcze kontury i uwalniają ją od łagodnych do poważniejszych zmarszczek, pionowych linii powyżej górnej wargi i zmarszczek ze śmiechu. O wypełniaczach do wstrzykiwania, przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem.